„Žalgiris“

Lietuvos sporto draugija

Artėjantys renginiai

Nėra įvykių
Sausis 2020
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Apklausa

Ar dažnai lankotės šioje svetainėje?
 

Lankomumas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
     Lietuvos sporto draugijos "Žalgiris" naujuoju prezidentu išrinktas Algis Vasiliauskas, o buvęs vadovas Vytas Nėnius tapo generaliniu sekretoriumi.
     Per LSD "Žalgiris" ataskaitos ir rinkimų visuotinį susirinkimą, vykusį "Best Western Vilnius" viešbučio konferencijų salėje, didžiausią intrigą kėlė, kas draugijai vadovaus artimiausius ketverius metus.
Prezidento rinkimuose buvo pasiūlytos dvi kandidatūros: ilgametis draugijos prezidentas Vytas Nėnius ir generalinis sekretorius Algis Vasiliauskas. Slaptu balsavimu septynių balsų persvara 41:34 laimėjo A.Vasiliauskas.
Draugijos naujuoju prezidentu tapęs A.Vasiliauskas teigė, kad jam pačiam tai buvo netikėta. "Dėl to, kad pasikeitė draugijos vadovas, draugijos veikla nepasikeis, per visuotinį susirinkimą patvirtinta veiklos programa. Išgirdome išsakytas pastabas prieš visuotinį susirinkimą ir po jo, naujai išrinkta vadovybė, prezidiumas vadovausis draugijos įstatais. Sutelkę savo jėgas, dirbsime mūsų visų labui. Esame susibūrę į sporto organizaciją, kad jaustume draugo petį, kad mūsų gyvenimo kokybė būtų geresnė, būtume sveikesni, aktyvesni", kalbėjo naujasis draugijos prezidentas.
    Atviru balsavimu vyko draugijos sekretoriaus rinkimai. Buvo pasiūlyta draugijos vyr.specialistės Angelės Bilevičienės kandidatūra. O A.Vasiliauskas pasinaudojo draugijos įstatuose suteikta teise ir į šią pareigybę, padėkojęs už ilgalaikį darbą, pasiūlė V.Nėniaus kandidatūrą.
V.Nėnius padėkojo už šį pasiūlymą ir sutiko dirbti generaliniu sekretoriumi. Balsavimas baigėsi 50:21 V.Nėniaus naudai.
     PREZIDIUMAS. Prezidiumą rinko 73 delegatai. Į draugijos viceprezidentus buvo pasiūlytos penkios kandidatūros. daugiausia balsų surinko klaipėdietis Rimantas Vitkus (46) ir jurbarkietis Petras Valutis (42), kurie tapo draugijos viceprezidentais.
Tikra kova užvirė į kitų septynių prezidiumo narių vietas. Buvo pasiūlyta nemažai kandidatūrų, o daugiausia balsų surinko Algis Pušinaitis (60), plateliškis Vaclovas Buivydas  (58), šiaulietis Arvydas Aukščionis  (53), vilnietis Arvydas Sedekerskis (52), trakiškis Vytautas Gustas (49),  vilnietis Kastytis Jurevičius  (41) ir jurbarkietis Rimantas Slavikas (38).
Į revizijos komisiją išrinkti vilniečiai Juozas Girdauskas ir Dangė Gilienė bei marijampolietis Gintautas Janušauskas.
    ATASKAITA. Pranešimą už ataskaitos laikotarpį (2010-2014) padaręs draugijos prezidentas V.Nėnius akcentavo, kad draugija mini tris reikšmingas datas. Pirmoji - Žalgirio mūšio diena: 1410 m. liepos 15 d. Jai paminėti rengiamos draugijos "Žalgiris" sporto žaidynės. Antroji - 1944 m. kovo 16 d., kai Maskvoje buvo įkurta sporto draugija "Žalgiris". Ir 1990 m. balandžio 28-29 d., kada įvyko sporto draugijos "Žalgiris" visuotinis susirinkimas ir buvo paskelbta nepriklausomos Lietuvos sporto draugija "Žalgiris". "Tai - "Žalgirio" gimtadieniai, kuriuos laikas nuo laiko paminime. Pernai buvo draugiojos 70-mečio metai, organizavome daugybę renginių, vyko susitikimai muziejuose ir sporto organizacijose, išleidome specialų leidinį. "Žalgirio" sporto draugija šiandien vienija 78 juridiškai įregistruotus sporto klubus, kurie veikia 23 šalies savivaldybėse. Daug turime ir neregistruotų klubų, neturinčių juridinio statuso, tačiau jie aktyviai dalyvauja draugijos veikloje, organizuoja įvairias savo priemones, vyksta su mūsų sportinėmis delegacijomis į užsienį.  Mūsų veikloje dalyvauja iki 10 000 žmonių, o žaidynėse jėgas bando žymiai daugiau dirbančiųjų. Be savo tradicinių varžybų, rengiame ir nemažai renginių kartu su Lietuvos vandensvydžio, regbio, šiuolaikinės penkiakovės, irklavimo, šaudymo federacijomis. Naujas tradicijas suformavo Žemaitijos krepšinio taurė, apjungusi kelių rajonų krepšinio klubus", - kalbėjo V.Nėnius. 
Pranešėjas daug dėmesio skyrė ne tik sporto renginiams,  tarptautiniam bendradarbiavimui, kai 1990 m. pirmą kartą buvo išvykta į Europos sporto žaidynes Berlyne, bet ir sporto bazės plėtojimo klausimams.
Draugijos veikla per ataskaitos laikotarpį įvertinta teigiamai. Buvo patvirtinta 2010-2014 m. veiklos ataskaita ir 2015-2018 m. draugijos veiklos programa.
    DISKUSIJOS. Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos "Žalgiris" prezidiumo narys narys ir "Kuro aparatūros" klubo vadovas Juozas Girdauskas papasakojo, kad jie per metus organizuoja 14 renginių, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 1200 dirbančiųjų.
Buvęs draugijos generalinis sekretorius A.Vasiliauskas akcentavo, kad "Žalgiris" rengia ne tik varžybas, bet ir užsiima ūkine veikla, kurios rodikliai nėra tokie blizgantys. Ir ne todėl, kad blogai dirba draugijos vadovai, bet todėl, kad nepalankūs įstatymai. "Sporto objektai nebus pelningi, nes pajamos iš paslaugos - menkos. Ne visiems klubams pavyksta surasti bendrą kalbą su savivaldybėmis", - kalbėjo A.Vasiliauskas.
Jurbarko "Žalgirio" draugijos pirmininkas P.Valutis pasidalijo patirtimi organizuojant Žemaitijos veteranų krepšinio turnyrą, tarptautines paplūdimio tinklinio varžybas, "Auksinio rudens" šaudymo varžybas. Tai nauji ir labai populiarūs sporto renginiai jų regione. Jau 19-tą kartą vyksta ir Tauragės apskrities sporto žaidynės.
Klaipėdos "Žalgirio" draugijos pirmininkas Rimantas Vitkus akcentavo, kad didelė klaipėdiečių klubų problema - pinigų stoka.
Naujai išrinktas prezidiumas 

Rašyti komentarą

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti