„Žalgiris“

Lietuvos sporto draugija

Artėjantys renginiai

Nėra įvykių
Birželis 2020
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Apklausa

Ar dažnai lankotės šioje svetainėje?
 

Lankomumas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Arlando Juodeškos nuotraukos

Platelių maratonas nuo 1982 m. vyksta visada tuo pačiu metu (liepos paskutinį šeštadienį), visada toje pačioje vietoje (Platelių ežere prie jachtklubo „Žalgiris“). Varžybas kartu su Lietuvos sporto draugija "Žalgiris" šiemet rengė ir šalies plaukimo federacija.

 

Šių metų maratono dalyvių orai nelepino – plaukti sąlygos buvo sudėtingos, nes buvo vėjuota, oras vėsus. „Pagal maratono taisykles, jeigu vandens temperatūra žemesnė nei 15 laipsnių, maratono negalima rengti – kad neįvyktų bendras organizmo atšalimas, nes maratoną plaukia apie 45 minutes. Tačiau vandens temperatūra siekė 17 laipsnių ir varžybos vyko. Žmonės buvo pasiruošę, jokių nesklandumų nekilo“, - pasakojo sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

 

Ne vasariškas oras plaukimo mėgėjų neišgąsdino, jų į Platelius susirinko tradiciškai per pusantro šimto – šiemet maratoną plaukė 153 dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat iš kaimyninės Lenkijos. „Manėme, kad susirinks mažiau žmonių, nes netoliese Klaipėdoje vyko jūros šventė, oras buvo nekoks, bet tų, kurie sportuoja, mėgsta šią sporto šaką, oro sąlygos nelabai baugina“, - sakė A.Vasiliauskas.

 

Maratono dalyviai galėjo įveikti 1,8 km arba 3,5 km nuotolius.

 

Daugiausiai dalyvių stojo prie 1,8 km linijos - 88 vyrai, iš kurių penki nuotolio nebaigė. Greičiausias buvo Kauno atstovas Marius Mikalauskis - 20 min. 54 sek., antras atplaukė Simas Žiaukas (Kaunas) - 21 min. 28 sek., trečias Vytenis Vaišvilas (Vilnius) - 21 min. 31 sek.

 

Tarp jų buvo ir 67-erių kaunietis Antanas Guoga, vienintelis Platelių ežerą įveikęs visus 34-is kartus.  Kaunietis 1,8 km nuotolį įveikė per 34 min. 13 sek. ir tarp 83 finišavusių buvo 47-as.

 

1,8 km varžybose startavo 29 moterų, finišavo 27-ios. Pirmąją vietą užėmė Viktorija Šulgaitė iš Kauno -  23 min. 26 sek.. Antra buvo vilnietė Gintarė Žigėlejūtė - 24 min. 49 sek., trečia – kaunietė Ainė Povilaikaitė - 26 min. 30 sek..

 

Ilgąjį 3,5 km nuotolį įveikti buvo pasiryžę 29 sportininkai, tačiau finišą pasiekė 21-as. Čempiono vardą apgynė Grantas Dapkus iš Kauno - 38 min. 58 sek., antras atplaukė jo brolis Paulius Dapkus - 41 min.18 sek., trečias – Vladimiras Volodko iš Šiaulių  - 41 min. 19 sek.

 

Į 3,5 km varžybų startą stojo septynios moterys. Pirmąsias tris vietas išsidalijo kaunietės: Deimantė Ivanauskaitė - 46 min. 29 sek., Goda Overlingaitė - 47 min. 21 sek. ir Ema Balčiūtė - 49 min. 41 sek.

 

Į maratoną, kaip ir kasmet, atvyko vienas jų pradininkų kraštotyrininkas Eugenijus Bunka. Jis įsteigė savo prizą iš toliausiai atvykusiam dalyviui. Šiemet E.Bunka prizą įteikė Lenkijos atstovei Ewai Szaia.

Beje, kaunietis Jonas Zakarauskas 1,8 km distanciją įveikė irdamasis tik viena ranka, nes kita dėl dilbio lūžio buvo sukaustyta įtvare.

 

„Sporto šventė buvo graži. Dalyvavo rajono valdžia. Apskritai rajonuose valdžia tokiems renginiams skiria daugiau dėmesio, jie praeina šventiškiau“, - pastebėjo "Žalgirio" prezidentas.

 

Be varžybų, Platelio maratono dalyviai galėjo pasilinksminti dalyvaudami netradicinėse rungtyse – virvės traukimo vandeny, statinės nešimo, plaukimo nestandartinėmis priemonėmis. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti simboliais prizais.

Platelių maratonas - vienas iš trijų Lietuvos plaukimo maratonų "Grand Prix" etapų. Pirmasis vyko liepos 6 d. Lampėdžiuose prie Kauno, o trečiasis bus surengtas rugpjūčio 8 d. Sudeikiuose netoli Utenos.


REZULTATAI
Rašyti komentarą

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti