„Žalgiris“

Lietuvos sporto draugija

Artėjantys renginiai

Nėra įvykių
Gruodis 2023
P A T K P Š S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Apklausa

Ar dažnai lankotės šioje svetainėje?
 

Lankomumas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 2018 m.  vasaros sporto žaidynės. Nuostatai
 
Nuotraukų galerija

 Rajonų finalinių varžybų rezultatai:
Krepšinis, Tinklinis, Futbolas, Futbolas senjorai

Miestų finalinių varžybų rezultatai:
Krepšinis vyrai, Krepšinis moterys, Tinklinis vyrai, Tinklinis moterys, Futbolas


Rajonų finalinių varžybų tvarkaraščiai:

Futbolas, KrepšinisTinklinis

 
Zoninės varžybos rajonai


 Finalinių varžybų Palangoje komandų sąrašas (rajonų gr.)

M.Marcinkevičiūtės straipsnis

Nuotraukų galerija

Šiemetinės sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynės skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pirmiausia jose nugalėtojus ir prizininkus išsiaiškino miestų grupės dalyviai, suvažiavę į į Marijampolę.

Rungtyniauta krepšinio, tinklinio ir futbolo varžybose. 

Rajonų žalgiriečiai finalinėse varžybose kovos po poros savaičių Palangoje, kur vyks ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ festivalis. 

 

 

Žalgiriečių žaidynės rengiamos nuo 1990-ųjų. Minint Žalgirio mūšio 850-ąsias metines, pirmosios žaidynės buvo surengtos Vilniuje.  Tada iš Žalgirio mūšio lauko bėgikai iki Vilniaus nešė ugnį, kurią kartu su vėliava Arkikatedroje pašventino monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas. Nuo tų metų pradėta skaičiuoti „Žalgirio“ draugijos žaidynių istorija. 
   

Marijampolėje – trečią kartą 


Marijampolėje žaidynės buvo surengtos trečią kartą, į jas suvažiavo apie 250 sportininkų. 
 

Visų trijų sporto šakų varžybų vyr. teisėjai buvo vietos arbitrai: krepšinio - Igoris Pečkys (moterų) ir Rimas Vitkus (vyrų), tinklinio – Romas Sujeta (moterų) ir Ovidijus Valinčius (vyrų), futbolo – Giedrius Vitkus. 
 

Pagrindinis renginio organizavimo krūvis teko Marijampolės sporto centro „Sūduva“ direktoriui Gintautui Janušauskui ir, žinoma, žaidynių organizatoriams – „Žalgirio“ sporto draugijai, vadovaujamai prezidento Algio Bronislovo Vasiliausko ir generalinio sekretoriaus Vyto Nėniaus bei draugijos vyr. specialistei Angelei Bilevičienei. 


Žaidynių šeimininkams marijampoliečiams nė vienoje sporto šakoje nepavyko tapti nugalėtojais, tačiau G. Janušauskas teigė, kad jų principas buvo olimpinis – svarbu dalyvauti. 


„Kažkada versdavomės per galvą, jog būtinai reikia laimėti varžybas, skaičiuodavome taškus.  Dabar tie laikai jau praėjo. Žmonės noriai dalyvauja varžybose: nugali – džiaugiasi, pralaimi – ašarų nebraukia“, - sakė G. Janušauskas.   

Įdomi medalių istorija


Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino „Žalgirio“ draugijos prezidentas A.B.Vasiliauskas ir Marijampolės savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Vytautas Papečkys. Marijampoliečių sporto vadovas akcentavo, kad „Žalgirio“ sporto draugija Lietuvoje yra viena gausiausių sporto organizacijų, pasižymi savo masiniais renginiais.   


Visos dalyvavusios komandos, varžybų teisėjai, techninio personalo darbuotojai buvo papuošti baltais sportiniais marškinėliais.   


Geriausios krepšinio, tinklinio ir futbolo komandos džiaugėsi medaliais, kurių juostelės buvo papuoštos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio simbolika. 


Žalgiriečių medaliai irgi turi savo istoriją. Pasak šių varžybų vyr. teisėjo, „Žalgirio“ draugijos generalinio sekretoriaus V. Nėniaus, dar 1990-aisiais, kada buvo vario bumas ir daug kas jį vežė į užsienį, draugija jo nupirko apie 4 tonas ir pasidėjo į sandėlius. 


Iš to metalo daug metų buvo gaminami medaliai, atitinkamai juos papuošiant aukso, sidabro ir bronzos atspalviais. „Tas visas mūsų metalas jau sunaudotas, bet iki šių dienų mes pasirenkame tikrus medalius. Jie yra ne plastikiniai ar skardiniai, o rimto metalo, jog sportininkai jaustų medalio svorį“, - sako V. Nėnius.  


Varginanti kelionė laimėti nesutraukdė


Žalgiriečių žaidynėse dalyvavo ir nuolatinės šių varžybų dalyvės - viešnios iš Sankt Peterburgo, kurios šiemet varžyboms buvo ypač gerai pasirengusios. Jų laukė ypač ilga varginanti kelionė: keturios žaidėjos net 11 valandų važiavo žaidėjos Olgos Kibisovos septynviete mašina, o kitos – traukiniu per Minską į Vilnių. Jų kelionė užtruko net 23,5 valandas. 


Nepaisant to, Sankt Peterburgo žaidėjos aukštelėje neatrodė pavargusios. Jos nugalėjo visas varžoves, tarp jų ir 2017-ųjų žaidynių čempiones alytiškes. 


Viešnioms šis susitikimas buvo pats sunkiausias. Visas jų rungtynes filmavo komandos vadovas Aleksandras Sazonenka, kuris su žaidėjomis namie savo pasirodymą dar kartą peržiūrės ir analizuos.  
 

Kiekviena krepšininkė po apdovanojimo fotografavosi su taure ir nedaliais. „Mes labai džiaugiamės, kad mus pakviečia dalyvauti šiose žaidynėse. Žalgiriadoje debiutavau prieš aštuonerius metus ir su malonumu į Lietuvą atvažiuosiu ir ateityje, kol tik žaisiu krepšinį.  Šiemet mūsų komanda buvo daug jaunesnė, nei anksčiau, todėl ir žaidė veržiau ir rezultatyviau“ - sakė pagrindinio penketo žaidėja, vieno iš Rusijos bankų darbuotoja Olga Kibisova. 
 

Ji kartu su Jekaterina Aleksejeva birželio antroje pusėje dalyvaus Europos veteranių čempionate Slovėnijoje ir žais grupėje, kur krepšininkėms daugiau nei 35-eri.    


Trečios krepšinio turnyre liko vilnietės,. Ši vieta netenkino sostinės komandos lyderės Ramunės Gilienės bei jos dukters Svajos. Abi šypsodamos sakė, kad jų komanda dar jauna ir joms dar viskas prieš akis.  „Tačiau mums kuo toliau, tuo labiau sunku pakviesti žaidėjas į komandą. Jaunimui reikėtų mokytis iš mūsų žaidėjų Severinos Lazauskienės, Sandros Šalčiūtės, kitų, kurios aktyviai treniruojasi, noriai važiuoja į varžybas“, - teigė R. Gilienė.


    

Alytiškių sėkmė


Visas penkias komandas į Marijampolę delegavo alytiškiai, kurie svariausiai ir pasirodė. Jeigu būtų buvusi skaičiuojama komandų įskaita, jie būtų nesunkai tapę nugalėtojais. 
 

Pirmąsias vietas užėmė jų futbolininkai ir tinklininkai, antrą - krepšininkės, o trečią – krepšininkai. 


Už Alytaus mėgėjišką sportą mieste atsakingas Kęstutis Dambrauskas teigė, kad labiausiai nuvylė tinklininkės, kurios liko be apdovanojimų. 


Nepasisekė ir krepšininkėms, kurioms nepavyko apginti pernykščių čempionių titulų. Jos 5 taškais pralaimėjo Sankt Peterburgo komandai. 


Puikiai žaidė Alytaus futbolo klubas „Rese“, kuris 2017-aisiais nedalyvavo žalgiradoje, o dabar nugalėjo Panevėžio 3:2, Vilniaus 2:0 bei 5:0 Marijampolės komandas ir tapo nugalėtoju. 


Alytiškiams lyg šaltas dušas buvo pirmosios rungtynės su panevėžiečiais, kai jau pirmąją minutę dzūkai praleido įvartį. 


Tas įvartis kaip reikiant juos užvedė ir netrukus alytiškiai jau pirmavo 3:1.   


Aikštėje gynėjo pozicijoje rungtyniavo Alytaus komandos vadovas, verslininkas Sigitas Jančiauskas, kuris susitikimą su su panevėžiečiais įvardijo pačiu sunkiausiu žaidynėse.   


„Tikėjomės, kad labiau pasipriešins aikštės šeimininkai marijampoliečiai, tačiau jie mums taip ir neįmušė nė vieno įvarčio.  Mūsų komandoje visus susitikimus gerai žaidė Vilmantas Žilinskas ir Tomas Jaruševičius, pasiekę įvarčių. Patikimai vartus saugojo vartininkai Egidijus Baranauskas ir Donatas Marčiukonis“, - sakė S. Jančiauskas. 
 

„Rese“ futbolo klubas, įsikūręs prieš penkerius metus, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, Alytaus apskrities varžybose, Lietuvos mažojo futbolo čempionate, kuris netrukus startuos ir pirmo turo varžybos vyks Alytuje, rugpjūčio mėnesį alytiškių lauks Baltijos taurės mažojo futbolo varžybos. 


„Treniruojamės  du-tris kartus per savaitę. Su futbolu susidraugavome nuo mažų dienų, mus mokė geriausi miesto treneriai.  Nemažai vyresnės kartos dabartinių mūsų žaidėjų atstovavo „Alyčio“ komandai ir dukart laimėjo Lietuvos salės mažojo futbolo taurę.  Dabar mūsų laukia Lietuvos mažojo futbolo čempionatas, kuriame praėjusiais metais laimėjome bronzos medalius, o šiemet tikimės pasirodyti geriau“, - sakė S. Jančiauskas. 
 

Žaidynių čempionais tapo ir Alytaus tinklininkai. Į varžybas neatvykus vilniečiams, jiems teko žaisti tik dvejas rungtynes: marijampoliečiai buvo nugalėti 2:1, o  klaipėdiečiai – 2:0. 


Pasak ekipos jungiančiojo žaidėjo Manto Dudavičiaus, su šiomis varžybomis jie daug vilčių nesiejo, nes, baigiantis sezonui, nemažai žaidėjų gavo traumas.  


Alytaus komandai žalgiriadoje atstovavo 8 tinklininkai ir jie visi pabuvojo aikštelėje. Rengtis žaidynėms alytiškiams buvo sudarytos geros sąlygos, jie dukart per savaitę galėjo treniruotis Alytaus tinklinio centro sporto salėje. 


„Savo pergale patys netikėjome, bet viskas labai gerai sekėsi. Mūsų žaidėjai anksčiau pratybas lankė pas trenerį Artūrą Sidarą, tinklinio kamuolio iš rankų nepaleidžia ir dabar“, - sakė M. Dudavičius. 


Visos trys turnyro komandos buvo daugmaž vienodo pajėgumo, aukso medalius galėjo laimėti bet kuri jų. 


Alytiškių gretose rezultatyviai žaidė Deimantas Jarmalavičius, Rytis Jakučionis ir  Ričardas Šiaučiūnas. 


Žaidynių čempionai teigė, kad jiems labiau patiko pernykščios žalgiriečių žaidynės, kur jie galėjo žaisti ir su rajonų tinklininkais. Nors tada Palangoje jų nelydėjo sėkmė, tačiau jie žaidė nemažai rungtynių.  Alytiškiai šiemet rungtyniavo Kauno mėgėjų tinklinio lygoje ir užėmė ketvirtą vietą. 


Alytiškių dar laukia ir Lietuvos pirmosios lygos pirmenybių finalinis turnyras, taip pat paplūdimio varžybos.    


Dalyvauti kartu ar atskirai? 


Per žaidynes vyko diskusija, ar jas rengti atskirai miestų ir rajonų grupėse, ar kartu tradicinėje vietoje Palangoje.
 

Alytiškis K. Dambrauskas yra tos nuomonės, kad labiau vykęs ankstesnis žaidynių formatas. „Visai nebloga buvo sistema, kur vienu metu žaidė miestų ir rajonų komandos.   Komandos, kurios patekdavo į finalines varžybas, buvo suskirstytos į pogrupius, vykdavo nemažai rungtynių. Dabar mūsų krepšininkės per vieną dieną sužaidė trejas rungtynes ir joms žaidynės baigėsi. O anksčiau po pogrupio varžybų dar tekdavo žaisti ir pusfinalio, ir finalo susitikimus. Į Palangą mūsų komandos suvažiuodavo su šeimomis, labiau jausdavosi šventė, kadangi kartu vyksta ir masinis festivalis „Sportas visiems“.
 

Kitokios nuomonės buvo vilnietė krepšininkė R.Gilienė. Ji nematė jokio skirtumo, nes ir anksčiau tekdavo žaisti po trejas rungtynes: „Mums labai patiko, jog šiemetinėse žaidynėse miestų sportininkai dalyvavo atskirai. Buvo kitas žaidimo lygis, vyko atkaklesnė kova.  Žaidynes puikiai organizavo „Žalgirio“ sporto draugija, o Marijampolė visus svetingai priėmė. Minusas tik tas, kad tų komandų buvo nedaug."
 

Savo nuomonę tuo klausimu išsakė ir miestų grupės žaidynes pakomentavo žaidynių vyr. teisėjas V.Nėnius: „Seniai sakiau, kad dviejų „Žalgirio“ draugijos čempionų negali būti. Kai kurios rajonų komandos yra netgi pajėgesnės už miestų.  Per šiemetines žaidynes miestai praktiškai be atrankos varžybų pateko į finalą. Kas pateikė paraiškas dalyvauti, tas ir atvažiavo, o kai kas netgi ir neatvažiavo.  Manau, kad gal per griežtai žaidynėse neleidžiame dalyvauti didesnio meistriškumo sportininkams. Labiau duris atverti reikėtų studentams. Dabar tiems studentams, kurie dalyvauja jų lygų varžybose, neleidžiame kovoti mūsų žaidynėse.  Per draugijos prezidiumo posėdį svarstyme, kad gal reikėtų leisti rungtyniauti ir  tiems studentams, žinoma, ne elitinio lygio sportininkams, kurie išaugo savo klubuose. 
 

Marijampolėje buvo sudarytos geros sąlygos, žaidynių dalyviai patogiai įsikūrė. Geras buvo teisėjavimas. Sportininkams buvo surengta vakaronė, kurios metu buvo galima pažaisti boulingą, pasiklausyti muzikos, pasišokti. Kiek girdėjau atsiliepimų iš sportininkų, jiems patiko Marijampolėje.  
 

Per žaidynes netrūko atkaklių kovų. Ypač įdomūs buvo moterų krepšinio ir tinklinio turnyrai, futbolo susitikimai. Tradiciškai stiprios buvo Alytaus, Marijampolės komandos. Tačiau visiškai nebuvo Kauno žalgiriečių. Prarandame tradicijas, mums, matyt, reikėtų  daugiau orientuotis į mėgėjiškų lygų bendradarbiavimą. Jų dalyviai galėtų sudalyvauti ir proginėje žalgiriadoje. Mūsų draugijų atstovai miestuose bando kažką kurti. Tačiau dviračiai jau išrasti, juos reikia tik naudoti."

* * *
  

Nugalėtojai  

Krepšinis – 1.  Sankt Peterburgo moterų (2. Alytus, 3. Vilnius) ir Panevėžio vyrų (2. Marijampolė, 3. Alytus) komandos. 

Tinklinis – 1. Klaipėdos moterų (2. Šiauliai, 3. Vilnius) ir Alytaus vyrų (2. Klaipėda, 3. Marijampolė) komandos. 

Futbolas – 1. Alytus, 2. Marijampolė, 3. Vilnius.     

 

Nuotraukų galerija


 Finalinių varžybų komandų sąrašas (miestų gr.) 

 Preliminari registracija, vardinė paraiška

Rašyti komentarą

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti